Αγαπητοί/ές Γονείς-Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα στις 8.30 π.μ. θα τελεστεί ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 8.15 π.μ. και θα συνοδεύονται από τους/τις γονείς-κηδεμόνες τους. Αμέσως μετά τον Αγιασμό θα ακολουθήσει μία σύντομη ενημέρωση από τη Διευθύντρια του Σχολείου σχετικά με την έναρξη των μαθημάτων καθώς και άλλα ζητήματα λειτουργίας της σχολικής μονάδας. Κατόπιν, οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν με τη συνοδεία των γονέων-κηδεμόνων τους. Τα σχολικά βιβλία θα μοιραστούν στους μαθητές/τριες την επόμενη ημέρα Τρίτη 13-9-2022, όταν θα ξεκινήσει και το πρόγραμμα των μαθημάτων. Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια ευχόμαστε να έχουμε μία Καλή Σχολική Χρονιά με δύναμη και δημιουργικότητα!